Menu
C:\>
oprogramowanie dla produkcji i utrzymania ruchu
^
Golem Chronometraż

pomiar czasu czynności manualnych i półautomatycznych

Teoretycznie Golem Chronometraż zastępuje kartkę, długopis i stoper i nie robi nic czego nie dało by się zrobić za ich pomocą plus kilku arkuszy excela. Pozwala jednak pomiar uczynić wygodniejszym i sprawniejszym a dane dzięki szablonom usystematyzować i wstępnie opracować.
Centrum pomocy i dokumentacji
na tej stronie dostępna jest pełna dokumentacja
Golem Chronometraż to oprogramowanie wspomagające pomiar czasów operacji manualnych i półautomatycznych składających się z serii powtarzalnych czynności oraz czasów operacji dodatkowych, przerw w pracy i jej zakłóceń występujących między nimi lub w ich trakcie.Poza wsparciem dla szeroko rozumianego normowaniem czasu pracy pomiary mogą też posłużyć do weryfikacji naszych wyobrażeń o przebiegu procesów.

Nasze doświadczenia z systemami MES pokazują jak duży rozrzut produktywności może mieć maszyna która teoretycznie powinna pracować w stałym tempie. A to rodzi pytanie: skoro maszyny potrafią mieć dużą „zmienność” to jaka ona jest tam gdzie decydującym czynnikiem jest człowiek?
Idea jest prosta:
  • przygotuj szablon z opisem pomiarów składających się z serii powtarzalnych czynności oraz czasów operacji dodatkowych, przerw w pracy i jej zakłóceń.  • wykonaj serię pomiarów za pomocą jednej z dedykowanych aplikacji które zostaną zapisane jako jedna sesja ( obserwacja )  • przeanalizuj dane zebrane w ramach sesji, ewentualnie przenieś je do arkusza  • ponów sesje dla różnych zmieniających się warunków ( pracownik, produkt ), przeanalizuj ponownie i porównaj z innymi sesjami aby np. zbadać jakie efekty poczyniły wprowadzone zmiany i usprawnienia stosując tę samą metodę pomiarową.
Pomiary może wykonać obserwator z pomocą aplikacji na tablecie. Może też je wykonać pracownik który dane czynności wykonuje ( za pomocą przygotowanej w tym celu aplikacji PC ) co pozwala na tworzenia długich serii pomiarów. A długie serie to dużo informacji o zakłóceniach i problemach.
Aplikacja stanowiskowa może też korzystać z fizycznych sygnałów co pozwala na częściowe zautomatyzowanie pomiarów.
Golem Chronometraż 900 zł netto

szczególowa oferta handlowa z warunkami licencyjnymi